Načítám

LYSOHORSKÁ MAGISTRÁLA

Základní informace

Lysohorská magistrála je nejvýše položenou trasou v Moravskoslezských Beskydech. Na běžkách se dostanete až na Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd.

Trasa A: Papežov – Zimný – Lysá hora – trasa je dlouhá 8 km Vede z Papežova na Zimný až na vrchol Lysé hory. Start je v lokalitě Vyšní Mohelnice Krásná, kde mohou běžkaři zaparkovat osobní automobil na malém parkovišti přímo u výchozího traťového úseku. Na tomto místě se nachází rovněž autobusová zastávka.

Trasa B: Albínovo náměstí – Malenovický kotel – Ivančena – Labažky – Zimný – Lysá hora – trasa je dlouhá 13,3 km Vede z Albínova náměstí Malenovickým kotlem na Ivančenu, dále na Labažky, Zimný a na vrchol Lysé hory. Nástup na běžeckou trasu je nejlepší od hotelu P. Bezruč nebo od hotelu Rajská bouda v Malenovicích, kde jsou velká parkoviště i autobusové zastávky. Odtud se mohou běžkaři vydat po značené cestě k traťovému úseku Ivančena nebo k výchozímu úseku Albínovo náměstí. Vzdálenost přístupových cest z parkovišť k běžecké trase v oblasti Malenovického kotle je cca 1,5 km.

Trasa C: Pasička – Vyšní Mohelnice – Muroňka – Visalaje, Křížové cesty – U surovce – Bílý Kříž – trasa je dlouhá 6,4 km Vede z Bílého kříže přes rozcestí Pod Surovcem, dále na Visalaje, Křížové cesty, Muroňku a Pasičky, kde se dá napojit na trasu 1A směr Lysá hora. Nástup na běžeckou trasu je nejlepší z Papežova na trase 1A, po 3 km je odbočka na trasu 1C. Další nástup na trasu je z Visalají, kde je parkoviště, autobusová zastávka i občerstvení a posledním nástupem na trasu je Bílý Kříž, kde je možné se také občerstvit. Vice informací na stránkách
http://www.lysa-hora.cz/
http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/