Načítám

Aktivity

Římskokatolický farní kostel v Ostravici byl postaven v letech 1788 – 1789. Posvěcen a předán do užívání byl na podzim roku 1790.


Reliéfní plastika od Augustína Handzela na Starých Hamrech, slavnostně odhalena v roce 1933.


Winklerova dřevěná zvonice byla postavena v roce 1928 na podezdívce, v níž je ukryta kamenná místnost.


Básník Petr Bezruč, vlastním jménem Vladimír Vašek, se narodil roku 1867 v Opavě. Jeho otec byl středoškolským profesorem.


Kostel byl vystavěn v letech 1873 – 1874 a vysvěcen byl 24. července 1874.


Lanové centrum Opičárna


Národní přírodní rezervace Mazák se nachází na prudkých západních svazích pod vrcholem Lysé hory mezi rozsochami Lukšince a Kobylanky.


Dolní mazácké skály jsou pískovcové skály známého beskydského skalního útvaru na svazích Lysé hory, na úpatí kopce Smrčina.


Jde o skalní pískovcový útvar ležící přibližně v polovině cesty z Ostravice k vrcholu Lysé hory, nedaleko rozcestníku na Butořance, na okraji kotle potoku Mazák.


Farma Zátopek


Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě.


Koupaliště s tobogány, dětským brouzdalištěm, stěnou s vodotryskem a vodním hřibem.


Občerstvení,dětské hřiště, hřiště na volejbal, nohejbal, brouzdaliště, 60m dlouhý tobogán, pentanque, ruské kuželky a trampolína.


Sportovní a relaxační centrum Giff aréna (Kotelna) vám nabízí tyto služby: bazén, whirpool, saunu a solárium. Zahrát si můžete tenis, beachtennis, squash, beachvolejbal, petanque nebo ruské kuželky.