Načítám

Srdečně Vás zveme na PODZIMNÍ ČTENÍ


Římskokatolický farní kostel v Ostravici byl postaven v letech 1788 – 1789. Posvěcen a předán do užívání byl na podzim roku 1790.


Kostel byl vystavěn v letech 1873 – 1874 a vysvěcen byl 24. července 1874.


Básník Petr Bezruč, vlastním jménem Vladimír Vašek, se narodil roku 1867 v Opavě. Jeho otec byl středoškolským profesorem.


Winklerova dřevěná zvonice byla postavena v roce 1928 na podezdívce, v níž je ukryta kamenná místnost.


Reliéfní plastika od Augustína Handzela na Starých Hamrech, slavnostně odhalena v roce 1933.


První prosincovou neděli proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu u Obecního úřadu v Ostravici.


SKI areál Bílá se nachází v malebném údolí říčky Bílá Ostravice a patří k nejvýznamnějším lyžařským areálům v Beskydech.


Lyžařský areál Ski Mezivodí se nachází v nadmořské výšce 602 – 712 m n.m. v obci Bílá – Mezivodí, v malebné krajině Moravskoslezských Beskyd při soutoku říček Bílá Ostravice a Lučovec, blízko hranic se Slovenskem.


Lysohorská magistrála je nejvýše položenou trasou v Moravskoslezských Beskydech. Na běžkách se dostanete až na Lysou horu, nejvyšší vrchol Beskyd.


V našem skiareálu je pro Vás připravena červená sjezdovka o celkové délce 420 m s převýšením 110 m.


Víceúčelový a plavecký bazén,dětský bazén, 60 m dlouhý a 5,8 m vysoký tobogán a vodní skluzavka o délce 13,1 metru.


Venkovní aquapark s vyhřívanou vodou a spoustou atrakcí: vodopád, vodní hřib, chrlič, vodní dělo, proudový kanál, masážní trysky, lehátka, vodní ježek, perličková koupel a šplhací síť, hřiště na volejbal, nohejbal a beachvolejbal.


Sportovní a relaxační centrum Giff aréna (Kotelna) vám nabízí tyto služby: bazén, whirpool, saunu a solárium. Zahrát si můžete tenis, beachtennis, squash, beachvolejbal, petanque nebo ruské kuželky.


Občerstvení,dětské hřiště, hřiště na volejbal, nohejbal, brouzdaliště, 60m dlouhý tobogán, pentanque, ruské kuželky a trampolína.